Nazwa ‚marynarka sportowa’ pochodzi od ubioru dżentelmenów, którzy niegdyś uprawiali sporty – żeglarstwo, krykiet, jazdę konną – ubrani w marynarki, stąd nazwa ‚sportowa’. Dzisiaj marynarki sportowe to klasyczny strój casualowy i weekendowy, który pozwala czuć się swobodnie i elegancko jednocześnie. Mają inny krój od typowo garniturowych i z zasady są mniej formalne, dzięki czemu mamy jeszcze więcej możliwości pokazania zalet i ukrycia ewentualnych niedoskonałości sylwetki. Do marynarki sportowej nie zakładamy kamizelki, możemy ją nosić do spodni typu ‚chinos’ lub nawet do jeansów.

Marynarki szyte w Bernheim

W Bernheim marynarki sportowe szyjemy z mieszanek kaszmiru i wełny, oraz ze 100%-owego kaszmiru (tzw. mink cashmere) uznawanego za najdoskonalszy na świecie. Wykończenie ręczne na zewnątrz i wewnątrz marynarki, jedwabna podszewka i sygnowanie imieniem i nazwiskiem Klienta to tylko niektóre, wyjątkowe cechy naszych marynarek. Najbardziej lubiane przez Klientów wzory to kraty i paski, jednak dużą popularnością cieszą się również marynarki gładkie w stylu klubowym i marynistycznym.

Zapraszamy do kontaktu i umówienia spotkania – nasz przedstawiciel przyjedzie do Państwa firmy lub domu, gdzie zaprezentuje materiały, zbierze miarę i opowie o naszym tradycyjnym sposobie szycia!

Szyjemy także garnitury na miarę.