W Bernheim do szycia garniturów stosujemy wyłącznie pochodzące z Włoch szlachetne odmiany wełn oraz kaszmiry. Są to materiały wysokiej jakości, miękkie w dotyku i doskonale układające sie na ciele. W zależności od częstotliwości i sposobu użytkowania, doradzamy Klientom taki material, który sprawdzi się najlepiej w każdej sytuacji i będzie odpowiadał stylowi życia i pracy właściciela garnituru.

Wełna merino – uznawana za najlepszą odmianę wełny owczej. Owce merino przybyły do Europy w XII wieku z Azji, a obecnie ich najliczniejsze grupy hodowane są w Australii i Argentynie. Grubość 1 włókna tej wełny waha się w od 13 do 20 mikronów, czyniąc ją doskonałym składnikiem ekskluzywnych materiałów garniturowych. Występuje jako dodatek do kaszmiru, dzięki czemu tkanina jest trwalsza, nie tracą nic ze swej delikatności.

Kaszmir – najbardziej miękka i luksusowa odmiana wełny, pochodząca od kóz kaszmirskich. Luksusowego charakteru nadają jej bardzo cienkie włókna o grubości 12-16 mikronów (dla porównania włos ludzki ma grubość ok. 70 mikronów), gwarantujące wyjątkową puszystość i delikatność ubrań z niej wykonanych. Kaszmir, często łączony z wełną i innymi tkaninami, jest obok vicunii i jedwabiu najdroższym naturalnym materiałem na świecie.

Pollywool – bardzo cienka wełna z niewielkim dodatkiem microfibry. Wbrew powszechnej opinii na temat sztucznych dodatków, materiał Pollywool jest świetnym wyborem dla osób użytkujących garnitury intensywnie. Jego zalety to bardzo cienka struktura i duża wytrzymałość na wszelkie niekorzystne warunki, uszkodzenia mechaniczne i prania chemiczne. Niewielki, 15%-owy dodatek microfibry wzmacnia kilkukrotnie ten materiał, nie wpływając zarazem na jego właściwości ‚oddychające’ co zapewnia równie wysoki komfort noszenia jak materiał wełniany.