Regulamin Sklepu „Bernheim”

1. Sklep Bernheim prowadzi sprzedaż produktów i usług szycia miarowego ubrań.
2. Zamówienia są przyjmowane za pośrednictwem sieci Internet i telefonicznie. W celu złożenia zamówienia należy wypełnić formularz zamówienia.
3. Dokładamy wszelkich starań, żeby zdjęcia wiernie oddawały wygląd materiałów, jednak ze względu na charakter działalności ich kolor może się nieznacznie różnic w zależności od typu i indywidualnych ustawień monitora. Zdjęcia koszul pochodzą z firmowego serwisu Pinterest i stanowią część bloga, prowadzonego na stronie Sklepu, pokazującego przykładowe stylizacje koszul. Firma Bernheim nie rości sobie do nich żadnych praw i na firmowej stronie pinterest.com/bernheimtailor zawsze skrupulatnie podaje źródła, z których zdjęcia pochodzą.
4. Realizacja zamówienia następuje, gdy do sklepu dotrze od Kupującego e-mail z potwierdzeniem złożonego zamówienia oraz płatność, dokonana za pośrednictwem przelewu bankowego lub karty kredytowej.
5. Czas realizacji zamówienia w przypadku produktów szytych na miarę wynosi: ok.15-20 dni roboczych od momentu zaksięgowania wpłaty na koncie. W przypadku szycia miarowego określenie dokładnego terminu nie jest możliwe, W przypadkach losowych, niezależnych od Sprzedającego (opóźnienia kuriera, chwilowy brak materiału) czas realizacji może się wydłużyć, za co firma Bernheim nie ponosi odpowiedzialności.
6. Po skompletowaniu zamówienia towar zostaje wysłany do Kupującego. Przewidywany czas dostawy – 2 dni robocze.
7. Termin otrzymania przesyłki = czas realizacji + przewidywany czas dostawy.
8. W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem Kupujący jest o tym niezwłocznie informowany. Kupujący decyduje czy zamówienie ma być zrealizowane częściowo czy w całości anulowane.
9. Do sprzedaży promocyjnej oraz wyprzedaży przeznaczona jest ograniczona liczba towarów. Realizacja zamówień następuje według kolejności wpływania potwierdzonych zamówień, aż do wyczerpania się zapasów objętych taką formą sprzedaży.
10. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia zamówienia przez klienta. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.
11. Za zamówiony towar Kupujący może zapłacić następującą formą płatności:

– przelew bankowy

– karta kredytowa

– gotówka

12. Zamówiony towar wysyłany jest na terenie Polski za pośrednictwem firmy kurierskiej. Koszt dostawy:

10,00 zł – wysyłka pocztą

20,00 zł – wysyłka kurierem

0 zł – odbiór osobisty na terenie Warszawy

UWAGA: zamówienia w kwocie wyższej niż 300 zł wysyłamy bezpłatnie

13. W momencie potwierdzenia przez Kupującego wysłanego przez niego zamówienia dochodzi do zawarcia umowy pomiędzy SPRZEDAJĄCYM a KUPUJĄCYM. Przedmiotem umowy jest towar wymieniony w zamówieniu.
Prawa i obowiązki stron wynikające z zawartej umowy uregulowane są w Ustawie z dnia 23 kwietnia 1964r Kodeks Cywilny (Dz. U. z 1964r. nr 16, poz. 93 z późniejszymi zamianami) oraz w Ustawie z dnia 2 marca 2000r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. z 2000r., nr 22, poz. 271 z późniejszymi zmianami).
14. Umowa sprzedaży towarów zawierana jest zgodnie z prawem polskim i w języku polskim
15. Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy sprzedaży jest sąd właściwy dla siedziby pozwanego lub sąd właściwy dla miejsca wykonania umowy.
16. Informujemy, że dane osobowe podane na formularzu zamówienia w sklepie internetowym Bernheim, są gromadzone i przetwarzane zgodnie z Ustawą z dn. 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 roku nr 101 poz. 926 z późniejszymi zmianami). Zgromadzone dane osobowe są wykorzystywane tylko i wyłącznie do celów realizacji złożonych zamówień oraz informowania o promocjach i w żadnym wypadku nie będą udostępniane osobom trzecim. Każdy klient naszego sklepu ma prawo do wglądu, modyfikacji oraz usunięcia swoich danych osobowych z naszej bazy danych.
17. Reklamacje. Ze względu na specyficzny rodzaj towaru, jakim jest koszula lub garnitur uszyte na wymiar dla Klienta, reklamacja i zwrot możliwy jest jedynie w następujących przypadkach:

– jeżeli po otrzymaniu towaru Klient znajdzie w nim wady fizyczne,

– jeśli produkt nie jest zgodny z opisem,

– jeżeli przy produkcji nie zostały zachowane wymiary podane w Formularzu Zamówienia.

W takich przypadkach Klient powinien poinformować firmę Bernheim mailowo lub telefonicznie. Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem. Koszty związane z odesłaniem towaru reklamowanego na adres: Lipowo 12, 05-408 Glinianka będący również adresem korespondencyjnym, sklep zwraca niezwłocznie po otrzymaniu przesyłki i rozpatrzeniu reklamacji. Do odsyłanego towaru należy dołączyć opis przyczyny reklamacji. Wszelkie reklamacje rozpatrywane są w ciągu 20 dni od dnia ich wpłynięcia. Towar uszkodzony, niezgodny z opisem lub niewymiarowy (z winy leżącej po stronie firmy Bernheim) zostanie wymieniony na nowy pełnowartościowy, a jeśli będzie to już niemożliwe (z powodu wyczerpania zapasów), sklep zwróci nabywcy równowartość ceny towaru lub zaoferuje mu do wyboru inne dostępne w sklepie towary. Towar zwracany do sklepu musi być nowy i nie może nosić znaków użytkowania.